Leden 2008
anarchy

27. ledna 2008 v 12:15 | amy |  punk
Anarchie znamená bezvládí..Termín anarchie je většinou spojován s pojmy jako chaos nebo zmatek, anarchisté ovšem tvrdí, že neoprávněně, a odmítají, že by chaos měl spojitost s anarchií či byl nutným výsledkem aplikace anarchismu.
Anarchismus je ideologieodmítající statní moc, formální centralizovanou organizaci a právní řád přičemž tvrdí, že lidská společnost se umí spravovat lépe bez těchto umělých a člověku nepřirozených překážek k dosažení maximální svobody.

Anarchie v praxi

Často se tvrdí, že anarchismus je sice hezká myšlenka, ale naprostá utopie, která nemůže být nikdy uskutečněna. Všude spousta anarchistické teorie, ale prý žádný příklad opravdu fungující anarchistické společnosti. U některých lidí, a není jich zrovna málo, je toto nejčastější předsudek vůči anarchistické myšlence. Podíváme-li se ale do historie a zkoumáme-li některé události a hnutí v dnešním světě, zjistíme, že v tomto bodě kritikové nemají pravdu. Již od začátku je ale nutné k dané problematice přistupovat s předpokladem, že nic není dokonalé, vše má své chyby - někdy viditelné, mnohdy skryté.
Dál je důležité si uvědomit, že z hlediska anarchie v praxi není nikterak podstatné, zda se něco označuje za anarchistické či nikoli. Kdybychom se pídili pouze za nálepkou, daleko bychom se asi nedostali. Podstatné jsou principy, podle nichž lidé žijí, pracují, sdružují se a rozhodují. Jistě nebude na škodu, když tyto principy, které jsou deklarovány snad v každém anarchistickém manifestu, zopakuji: předně jde o solidaritu čili vzájemnou pomoc, poznání toho, že lidé si nemají být nepřáteli, ale naopak si mají vzájemně pomáhat a sdružovat se v zájmu svém osobním; a o maximální svobodu jednotlivce, samozřejmě s přihlédnutím ke svobodě těch ostatních; z organizačních principů jmenujme decentralizaci, systém autonomie a federace, rozhodování zdola, samosprávu... Vedle toho můžeme označit principy, které by přítomné být neměly, a které jsou bohužel běžnou součástí dnešního kapitalistického světa - útlak, sociální nespravedlnost, vykořisťování, autoritářství, militarismus, diskriminace atd.

Prawy punkeri

18. ledna 2008 v 15:04 punk

black metal

17. ledna 2008 v 21:04 Metal
Corpse paint (niekedy ako jedno slovo, copsepaint) je štýl čierneho a bieleho makeupu použývaným najmä black metalovými skupinami na živých koncertoch alebo fotografiách. Maľovanie sa používa na zintenzívnenie chladného , krutéteho , neľudského imegeu skupiny alebo má pripomínať rozkladajúce sa telo. Veľmi často sa hudobníci maľujú nabielo s miestami okolo očí a pier namaľovanými načierno. Len zriedkakedy používajú hudobníci iné farby napr. Gorgoroth a Ragnarok používajú krvavo sfarbené maľovanie kdežto Nórska skupina Dodheimsgard experimentuje s používaním aj iných farieb. Stále sa však medzi skupinami najviac používa klasický dvoj farebný (biela,čierna) corpse paint.
Corpse paint može pochádzať už z germánskeho folklóru. Obzvlášť je nápadná podoba medzi moderným black metalovým corpse paintom a démonickým vzhľadom príslušníkov "Oskorei" légie mŕtvych duší v severskej mytológii.Tiež je zaujímavá podobnosť medzi metalovým corpse paintom a opotrebovaným/zodraným makeupom v expresionistických filmoch ako má Conrad Veidt vo filme The Cabinet of Dr. Caligari. Zaujímavo, expresionistický film prosperoval hlavne v Nemecku pozdvíhajúc možnosť že makeup v expresionistických filmoch zo začiatku 20. stor. bol ovplyvnený starými Germánskymi príbehmi ako napr. Oskorei.

Prvé rockové skupiny na svoje skrášlenie používali makeup podobný corpse paintu boli to : Arthur Brown v 60tych rokoch , KISS a Alice Cooper v 70tych rokoch ,neskoršie The Misfits a spevák Dave Vanian z The Damned. Hellhammer a King Diamond z Mercyful Fate . Prvé death al. black metalové skupiny začali používať corpsepaint začiatkom 80tych rokov. Ostatné skupiny ich čoskoro nasledovali vrátane Celtic Frost a Slayer.
Počiatočné black metalové bandy ako sú Mayhem , Emperor, Immortal,Darkthrone a Satyricon sú pravdepodobne zodpovední za udržovanie popularity corpse paintu medzi dnešnými black metalovými skupinami. V knihe Lords of Chaos (Moynihan,Soderlind) sa špekuluje že mnoho black metalových povodných zobrazení vrátane makeupu bolo prepožičaných od Brazílskej black metalovej skupiny Sarcofago v albume I.N.R.I. Varg Vikernes z nechválne známej sólovej black metalovej skupiny Burzum zriedka kedy používal Corpse Paint , dokonca ani behom jej vrcholu - asi kvoli tomu že nevystupoval naživo,možno že je Vikernes utajovaným nositeľom corpse paintu , na jednej fotografii v Lords of Chaos je zachytení v corpse painte.

V nedávnej dobe bol corpse paint kritizovaný puristami ktorý ho odmietajú ako detinský alebo gýčový. Iný tvrdia že corpse paint začína byť módny a trendový a preto stráca svoju originálnu hodnotu.

zas new design

12. ledna 2008 v 19:07 | amy |  hotco
taakze zase som zmenila design pretoze podla ankety sa wam nepacil...dufam ze tento sa wam bude pacit wiac tak pls hlasnite do ankety!

KoRn video

12. ledna 2008 v 14:30 Korn

gumy mackovia

12. ledna 2008 v 14:11 | amy |  emo

alesana-history

6. ledna 2008 v 17:30 | amy |  Alesana
S korenami v Baltimore, skupina Alesana bola zalozena v oktobri 2004 v Raleigh, Severna Carolina. Skupina ziskala uznanie v miestonej sutazi Tragic Hero Records v Maji 2005. Potom natocili EP-cko 'Try This With Your Eyes Closed' ktore sa pustalo v sou na MTV 'My Super-Sweet Sixteen'.

V roku 2006 skupina zacali nahravat 'On Frail Wings of Vanity and Wax' a bol podpisany Fearless Records v Decemberi.

Alesana bola na turne po USA pocas rokov 2006 a 2007 so skupinami Haste the Day a Bless The Fall.

alesana-foto

6. ledna 2008 v 17:21 | amy |  Alesana


Atreyu-clenocia

6. ledna 2008 v 14:20 | amy |  Atreyu
Alex Varkatzas - Zpev

Dan Jacobs - gytara

Travis Miguel - gytara

Marc McKnight - Basová gytara, vokály

Brandon Saller - Bicie, vokály
Atreyu's Brandon Saller On Being The Biggest Band In Metalcore
Historia:
Obľúbená kapela Atreyu si od doby svojho vzniku v roku 1998 do dneška získala početný zástup fanúšikov.V roku 2006 má kapela za sebou už osem videoklipov a tri plnohodnotné dosky,spadá pod label Hollywood Records.Svojím tvrdším prejavom,rôznymi gytarovými rifmi a ostrejšími vokálmi sa vo punk-rockové hudbe radí medzi zástupce post-hardcorovej scény.

atreyu foto

4. ledna 2008 v 13:46 | amy |  Atreyu

Atreyu-diskografia

2. ledna 2008 v 18:50 | amy |  Atreyu
Suicide Notes and Butterfly Kisses (2002)
(160 kb/s)

Tracklist:
1 Song for the Optimists
2 Dilated
3 Ain't Love
4 Living Each Day Like You're Already Dead
5 Deanne the Arsonist
6 Someone's Standing on My Chest
7 At Least I Know I'm a Sinner
8 Tulips Are Better
9 Vampire's Lament
10 Lip Gloss and Black

Kód:
http://rapidshare.com/files/13662092/Suicide_notes___butterfly_kisses.rar.html


The Curse (2004)
(192 kb/s)

Tracklist:
1 Blood Children (An Introduction)
2 Bleeding Mascara
3 Right Side of the Bed
4 This Flesh a Tomb
5 You Eclipsed by Me
6 Crimson
7 Remembrance Ballad
8 Interlude
9 Corseting
10 Demonology and Heartache
11 My Sanity on the Funeral Pyre
12 Nevada's Grace
13 Five Vicodin Chased With a Shot of Clarity

Kód:
http://rapidshare.com/files/22693625/The_curse.rar.html


A Death-Grip on Yesterday (2006)
(230 kb/s)

Tracklist:
1.Creature
2.Shameful
3.Our Sick Story (Thus Far)
4.Theft Atreyu
5.We Stand Up Atreyu
6.Ex's and Oh's Atreyu
7.Your Private War
8.My Fork in the Road (Your Knife in My Back)
9.Untitled Finale

Kód:
http://rapidshare.com/files/22693588/A_death_grip_on_yesterday.rar.html


The Best Of... (2007)
(160 kb/s)

Tracklist:
1.Lip Gloss & Black
2.Ain't Love Grand
3.Living Each Day Like You're Already Dead
4.Song For The Optimists, A
5.Deanne The Arsonist
6.Tulips Are Better
7.Someone's Standing On My Chest
8.Bleeding Mascara
9.Right Side Of Bed
10.You Eclipsed By Me
11.Crimson, The
12.Demonology And Heartache
13.My Sanity On The Funeral Pyre
14.Creature
15.Our Sick Story (Thus Far)
16.Ex's & Oh's
17.Untitled Finale
18.Theft, The

Kód:
http://rapidshare.com/files/23151417/Best_of.rar.html

from first to last

1. ledna 2008 v 12:24 | amy |  From first to last
FFTL je americka post-hardcore kapela z Orlanda na Floride. Zacinali jako First Too Last este na stredni skole. Byla to emocore kapela. Hlavnim clenem kapely byl Matt Good jako kytarista. Pozdeji se pridal Travis Richter jako druhej kytarista. Casem udelali svoje prvni EP Aesthetic. Bylo to ve slozeni Phillip Reardon (vocaly..), Joey Brandon (basa..) a Matt s Travisem (kytara..). Casem, ale Phillip odesel a zalozil si vlastni skupinu The New Tragic. Po jeho odchodu kapele chybel kytarista. Nakonec se nasla nahrada. Byl to Sonny Moor. Sonny prisel jako kytarista, ale nakonec se prislo na to, zhe skvele zpiva. Nakonec odesel i Joey a za nej prisel John Weisberg. V tomto slozeni kapela nahrala Dear Diary, My Teen Angst Has a Body Count. Potom uz se celkem darilo. Vydali i dalsi cd a novy nahravani planuji nekdy na zacatek roku 2oo7. Tak se muzem leda tesit...

matchbook romance-bio

1. ledna 2008 v 12:18 | amy |  Matchbook Romance
Členové:
Andrew Jordan - spěv, kytara
Judas DePaolo - kytara
Ryan Kienle - basa
Aaron Stern - bicí

Diskografie:
Stories & Alibis (2003)

Historie:
Matchbook Romance se dali dohromady v roce 1997 v Poughkeepsie, NY. Kapela má na svojem kontě kromě debutu Stories & Alibis taky účast na několika výběrovkách či "splitko" s výbornými Motion City Soundtrack. V současnosti kapela pracuje na druhém albu, které by mělo podobně jako první vyjít pod křídli Epitaph records.